Tautininkai suorganizavo patriotinę Kovo 11-osios eiseną Vilniuje

2018.03.12

Kaip ir kasmet, švenčiant Kovo 11-ąją, tautininkai rinkosi Lietuvos sostinėje rengdamiesi šventiniam žygiui Vilniaus miesto gatvėmis. Jau po vidurdienio virš 2000 patriotiškai nusiteikusių dalyvių susitelkė Katedros aikštėje, čia buvo suformuota eisenos kolona, kuri nusidriekė Gedimino prospektu iki pat Lukiškių aikštės, kur buvo surengtas mitingas ir nedidelis koncertas. Eisena pasipuošė gausiomis Lietuvos valstybinėmis, istorinėmis, bei Ukrainos, Latvijos ir Estijos vėliavomis. Lietuvai nusipelnę signatarai iškilmingai nešė plakatą su užrašu „Lietuva – lietuviams“, buvo skanduojami šūkiai kviečiantys sugrąžinti valstybę Tautai.

Pirmose eisenos gretose ėjo Kovo 11-osios Akto signatarai Audrius Butkevičius, Vidmantė Jasukaitytė, Gedminas Jakavonis. Kurį laiką žygiavo, žydų kilmės vilnietis Danielius Lupshitzas, apsigobęs Izraelio vėliava. Jis drauge su visais laikė plakatą „Lietuva – lietuviams“. Tarp akcijos dalyvių buvo matyti ir europarlamentaras Valentinas Mazuronis, bei Seimo narys „tvarkietis“ Juozas Imbrasas. Signataras Romas Gudaitis teigė atėjęs į tautininkų rengiamą eiseną, nes yra su tais, „kurie už lietuvių kalbą, už mūsų tautines vertybes ir nacionalinę kultūrą, už tai, kad Lukiškių aikštė būtų atkurta“. Signataras teigė, kad tai pirmiausia solidarumo eisena. „Man norėtųsi, kad tokie renginiai vyktų pagal mūsų tautines tradicijas, kad atspindėtų tą nuotaiką, kurią jaučiame savo valstybės atkūrimo dieną ir kad viskas praeitų gražiai. Manau, kad turime teisę rengti tokias eisenas, ir niekas negali nurodinėti, kaip mums burtis“.  Jau eilę metų, tautininkai rengia šventines Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios eitynes.

Lukiškių aikštėje akcijos dalyviai skaitė Lietuvos Konstituciją ir apgailestavo, kad kai kurios jos nuostatos yra ignoruojamos. „Jeigu suverenas priklauso tautai, tai kodėl viskas daroma, kad neįvyktų referendumai, kurie kyla iš tautos?“ – klausė Kovo 11-osios Akto signataras Audrius Rudys.